Звіт про роботу

Информация о событиях происходящих с животными в Запорожье, Украине и Мире

Модераторы: anje, Pirate, Alex

Звіт про роботу

Сообщение Tandy » 28 янв 2011, 14:52

ЗМГО «Служба захисту тварин» висловлює Вам свою повагу та інформує, що наша організація є неприбутковою молодіжною організацією, створеною 6.02.2009 р., основними задачами  діяльності якої є сприяння вирішення проблеми збільшення чисельності безпритульних тварин в м. Запоріжжя та інших населених пунктах області через використання неефективних методів регулювання, що в свою чергу призводить до виникнення небезпечних для людей ситуацій та проявів жорстокості у суспільстві. Нами проводиться інформаційно-просвітницька діяльність спрямована на формування бережливого ставлення людей до живої природи, попередження жорстокості по відношенню до тварин, що в свою чергу стає запорукою формування поважного ставлення і до оточуючих, а також постійна робота з надання посильної допомоги постраждалим безпритульним тваринам міста.

Протягом 2009-2010 років через збільшення популяцій тварин незважаючи на постійні витрати бюджетних коштів на регулювання чисельності  (близько 300 тис. щорічно-при тому, що кількість тварин постійно збільшується через біологічні закони розвитку популяції) дана проблема набула особливої актуальності, а тема негуманних варварських методів регулювання чисельності тварин в м. Запоріжжя набула розголосу як в Україні та і за її межами. Так, значне занепокоєння методами, що використовує міська влада для вирішення цього питання неодноразово висловили мер та депутатський корпус м. Магдебург (Німеччина), який є побратимом м. Запоріжжя, про що були направлені відповідні листи до Запорізької міської влади та повідомлено персонально членами делегації м. Магдебург під час відвідування м. Запоріжжя на початку 2010 року.

Крім того, особливе обурення викликає те, що бюджетні кошти витрачаються на діяльність заборонену Законом України № 3447-IV від 21.02.06 «Про захист тварин від жорстокого поводження», де визначено, що регулювання чисельності має відбуватись методами біостерилізації. Випадки умертвіння тварин можливі лише при необхідності попередити страждання або при наявності невиліковного захворювання (наприклад сказу) чи особливої агресії у тварини, що має бути підтверджено ветеринаром. В цьому випадку, Законом України № 3447-IV від 21.02.06 "Про захист тварин від жорстокого поводження" визначене поняття "евтаназії", як сукупності гуманних методів умертвіння тварин, що виключають передсмертні страждання. Ст. 17 Законом передбачені точно визначенні вимоги до умертвіння: умертвіння проводиться  в окремому приміщенні з забороною використовувати ін’єкції курареподібних препаратів та інших отруйних речовин. Як  відомо, підприємство ТОВ "Ремондіс Запоріжжя", яке виконує роботи по умертвінню за бюдженті кошти,  використовує дитилін, що є курареподібною речовиною. Крім того, слід також зазначити, що саме умертвіння тварин дуже часто відбувається на очах у пересічних громадян та навіть дітей. Безумовно це є порушенням усіх норм Закону та моралі суспільства: (http://www.youtube.com/watch?v=90Ci5j9TWes).

Слід зазначити, що останній час тимчасово відстріли не проводяться через протест прокурора на закупку забороненого препарату, але тимчасова заборона абсолютно не вирішує проблему.

У 2009 році ЗМГО «СЗТ» був підготовлені концептуальний проект міської програми щодо впровадження гуманних методів регулювання чисельності безпритульних тварин, однак незважаючи на численні звернення громадян, проект не зацікавив міську владу.

Крім того, організацією за підтримки екологічної комісії облради  у 2010 році розроблений проект обласної «Програми охорони тваринного світу в частині регулювання чисельності безпритульних тварин в населених пунктах Запорізької області на 2010-2019 роки», де першою експериментальною ділянкою області для комплексного вирішення проблеми визначено м. Запоріжжя. Даний проект розрахований на спільне вирішення проблеми на території міста Запоріжжя, а в подальшому і інших міст області силами Запорізької обласної та міської влади за підтримки німецької сторони. Подібна програма прийнята і вже ефективно впроваджується в Одесі за підтримки  німецького союзу зоозахисників.

В основу програми входить принцип "ОСВ" – відлов-стерилізація-випуск -  єдиний метод, що показав себе як ефективний в умовах населених пунктів з великою кількістю безпритульних тварин. Це означає, що тварини відловлюються, вакцинуються, стерилізуються у Притулку-стерилізаційному пункті і ті, що можна (не агресивні та здорові) – повертаються у назад у середовище існування, чим створюють бар’єр проникнення сказу на територію міста (не допускаючи на свої території нових не вакцинованих тварин). У випадку відстрілів тварин або не повернення з притулків - на фоні значної кормової бази, наявності укриття та великих територій, популяції швидко відновлюють чисельність, що вимагає збільшення витрат на нові знищення. Паралельно проводиться робота з пошуку нових господарів для тварин, що можуть бути соціалізовані.

Підтримку програми надасть міська рада м. Магдебург, що вони підтвердили під час відвідування м. Запоріжжя на початку 2010 року підписавши угоду про співробітництво у даному питанні з Запорізькою обласною радою.

На жаль, співробітництво з Магдебургом та підтримка проекту з боку міської ради Запоріжжя були задекларовані у  плані співробітництва (підписано Карташовим), але в подальшому жодних кроків під час головування у місті Є.Карташова зроблено не було.
20 жовтня відбулась 5 Міжнародна тематична конференція в міськвиконкомі м. Одеса, де презентувались результати Програми та робота Притулку для тварин. Нажаль, на відміну від інших міст України, Запоріжжя в черговий раз було представлено лише представниками ЗМГО Служба захисту тварин", а представники міської влади та профільних підприємств в черговий раз проігнорували запрошення.

Після місцевих виборів відбулись наступні події  - ЗМГО «Служба захисту тварин» 17 грудня 2010 року офіційно презентувала проект програми на засіданні постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування Запорізької обласної ради. Комісія надала висновок Управлінню ЖКГ, Запорізькому міськвиконкому та ін. надати свої остаточні пропозиції для винесення «Програми охорони тваринного світу в частині регулювання чисельності безпритульних тварин в населених пунктах Запорізької області на 2010-2019 роки» на затвердження на сесію Запорізької облради у ІІ кварталі 2011 року.
Також, проект даної програми був взятий за основу робочою групою при Запорізькому міськвиконкомі, створеною у кінці 2010 року. На даний час розпочата активна робота робочої групи для підготовки остаточного проекту програми. Мером м. Запоріжжя О.Сіном була приділена значна увага питанню під час відкритої наради, присвяченої проблемі безпритульних  тварин на вулицях міста 21 січня 2011 року. Міським головою повністю розділяється позиція, що дана проблема має вирішуватись виключно цивілізованими та гуманними методами.

Для завершення роботи над проектом вирішено провести спільне розширене засідання робочої групи з запрошенням представників міської влади м. Магдебург, які активно приймали участь у розробці та просуванні проекту.

У складній сьогоднішній ситуації, пересічні громадяни все частіше висловлюють своє занепокоєння через витрати коштів місцевих бюджетів на знищення тварин не гуманними методами та не бажають виховувати своїх дітей там, де на вулицях варварські вбивають тварин. На підтвердження цього, нами були зібрані більше тисячі підписів громадян до керівництва міста та області на підтримку прийняття як міської так і обласної програми регулювання чисельності безпритульних тварин. 

Эту инфу можно использовать тем, к кому обращаются наши СМИ.


Спасибо Alex :give_rose: :give_rose: :give_rose:
Последний раз редактировалось Alex 29 янв 2011, 02:37, всего редактировалось 1 раз.
Wild animals belong in the wild
Аватара пользователя
Tandy
"Служба защиты животных"
"Служба защиты животных"
 
Сообщения: 644
Зарегистрирован: 17 дек 2008, 23:33
Откуда: ZP
Благодарил (а): 139 раз.
Поблагодарили: 66 раз.

СообщениеСообщение было удалено | удалил: Rem | 23 авг 2013, 11:29.


Вернуться в Новости

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

TOP.zp.ua
cron